ZCDN

„Biblioteka. Włącz się w to!”, czyli Zachodniopomorski BiblioLAB 2023

FB post Szczecin

Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnej edycji BiblioLABu Zachodniopomorskiego, który odbędzie się 17 października (wtorek) w  siedzibie Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Szczecinie (ul. Gen. J. Sowińskiego 68). Tegorocznym motywem przewodnim jest szeroko rozumiane włączenie, inkluzja i otwartość na innych.

BiblioLab to wyjątkowa okazja do spotkania osób pracujących we wszystkich typach bibliotek: szkolnych, publicznych, pedagogicznych, akademickich i innych.

Udział w wydarzeniu jest darmowy, ale liczba miejsc ograniczona, więc już dziś zapraszamy do rejestracji:

https://forms.gle/tcL4i1qaCUfqweBP9

Na zgłoszenia czekamy do 30 września lub wyczerpania miejsc. Przy rejestracji należy wskazać wybrany przez siebie warsztat.

Poza warsztatami czeka na Państwa także strefa dobrych praktyk, czyli „stoliki eksperckie”, przy których osoby pracujące w różnych bibliotekach pokażą, jak u nich w praktyce wygląda włączanie. Aby zaprezentować swoje działania na rzecz inkluzji, do 30 września należy wysłać zgłoszenie zawierające dane oraz krótki opis tego, co chcą Państwo pokazać, na adres: mkostecka@zcdn.edu.pl.

BiblioLABowi będzie towarzyszyła wystawa rękodzieła „Co bibliotekarki robią po godzinach” – jeżeli chcą Państwo zaprezentować na niej swoje prace, także prosimy o kontakt mailowy do 30 września.

Szczegółowy program ogłosimy wkrótce.

Organizatorzy Zachodniopomorskiego BiblioLABu 2023:


Stowarzyszenie LABiB
Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli
Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Zachodniopomorski BiblioLAB 2023 jest jednym z ośmiu BiblioLABów odbywających się tej jesieni w całej Polsce. Łączy je wspólna tematyka i formuła spotkania, a wyróżnia dopasowanie do potrzeb lokalnych społeczności bibliotekarskich.

Organizatorem ogólnopolskim jest stowarzyszenie LABIB, które działa na rzecz bibliotekarek i bibliotekarzy, bibliotek oraz ich użytkowników i użytkowniczek w myśl zasady „Dziel się wiedzą, mnóż pomysły”.

Dofinansowano ze środków Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w ramach Programu Rozwoju Bibliotek.

Podobne wpisy:
Zapraszamy do nadsyłania zgłoszeń kandydatów do tytułu „Ambasadora ZCDN-u”

Zapraszamy mieszkańców województwa zachodniopomorskiego, instytucje publiczne, organizacje pożytku publicznego oraz związki i stowarzyszenia twórcze i zawodowe do nadsyłania zgłoszeń kandydatów do tytułu „Ambasadora ZCDN-u”.

Szczecin opis(yw)any. Miasto w kronikach, wspomnieniach, literaturze

W przeddzień obchodów 80. rocznicy przyłączenia Ziem Zachodnich i Północnych do Polski ukazała się publikacja ZCDN-u „Szczecin opis(yw)any. Miasto w kronikach, wspomnieniach, literaturze” pod redakcją Katarzyny Rembackiej. Na książkę składa się jedenaście artykułów, z których każdy prezentuje miasto jako przestrzeń życia, działania i refleksji osób w nim mieszkających w różnych epokach historycznych. Tom został przygotowany przez grono osób związanych z różnymi ośrodkami kulturalnymi i naukowymi Szczecina, w tym z Zachodniopomorskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Zachęcamy do lektury!

Nasłuch pedagogiczny: O poczuciu (nie)pełnosprawności u dzieci z implantami ślimakowymi

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z dr Kaliną Kukiełko, która dzieli się wynikami badań pilotażowych, prowadzonych wspólnie ze Światowym Centrum Słuchu nad wpływem czynników społecznych na korzyści komunikacyjne po wszczepieniu implantu ślimakowego u dzieci i młodzieży z wrodzoną głuchotą. Ten odcinek „Nasłuchu pedagogicznego” polecamy szczególnie dyrektorom, nauczycielom i pracownikom poradni psychologiczno-pedagogicznych, którzy pracują z dziećmi z orzeczeniami o niepełnosprawności.